Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W okolicy naszej Willi znajdują się:

 

Instytut Medycyny Morskiej i Tropikalnej - 300m

Centrum handlowe Riviera - kilka minut autem

Gdyńska Hala Sportowo - Widowiskowa 2000m

oraz stadion 1500m

Trójmiejski Park Krajobrazowy 400m

Plaża i klify redłowskie 900m - wirtualna wycieczka - KLIK

Przystanek SKM 1000m i ZKM 100m

Park Naukowo Technologiczny 1200m

 

 

 

 Gdynia to miasto powstałe z morza i marzeń przedwojennego pokolenia Polaków, według słów polskiego pisarza tego okresu Stefana Żeromskiego,"poemat tworzony w drzewie, kamieniu, betonie i żelazie- ten przepotężny dramat ukazujący wydzieranie morzu jego wód, siły, głębi i władzy.." Dziś to nowoczesne i dynamicznie rozwijające się miasto, z modernistyczną zabudową i otwartą w stronę morza gospodarką.

W pobliżu Willi Perła:

Instytut Medycyny Morskiej i Tropikalnej

Instytut Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni jest jedną z najstarszych placówek naukowo-badawczych w Polsce. Powstał w 1938 roku i nosił nazwę Instytut Medycyny Morskiej. Początkowo był filią Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie, a od 1939 r. funkcjonuje jako samodzielna placówka. Po wojnie został reaktywowany w 1947 r. i włączony w struktury ówczesnej Akademii Lekarskiej w Gdańsku, przy zachowaniu profilu prac naukowych i badawczych. W 1957r. uzyskał samodzielność, stając się jednym z resortowych instytutów Ministerstwa Zdrowia. Jego bazą było kilka obiektów na terenie Trójmiasta (Gdańsk-Wrzeszcz, Gdynia). Od 1985 r. Instytut uzyskał siedzibę w Gdyni Redłowie, skupiającą wszystkie zakłady, laboratoria i kliniki w jednym miejscu oraz dysponując stosownym zapleczem usługowym. Pierwszego października 2003 r. został ponownie włączony w struktury Akademii Medycznej w Gdańsku jako Międzywydziałowy Instytut Medycyny Morskiej i Tropikalnej (MIMMiT). W ramach AMG poszerzył swą dotychczasową działalność szkoleniową poprzez wprowadzenie dydaktyki dla studentów (w tym w języku angielskim) i doktorantów wszystkich wydziałów tej uczelni oraz innych szkół wyższych Trójmiasta, a także dla lekarzy i innych pracowników służby zdrowia, specjalizujących się w ramach zadań i misji CMKP w Warszawie.
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia
81-451 Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98

 

Centrum Nauki Exsperyment

 

Experyment to interaktywna wystawa, której główną ideą jest nauczanie poprzez zabawę. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy – nie tylko u najmłodszych. Wystawa główna podzielona jest na 4 strefy tematyczne: Hydroświat, Drzewo Życia, Niewidoczne Siły, Akcja-Człowiek. Na deser, w sekcji czeka nas wyprawa w głąb ludzkiego ciała. Dzięki multimedialnym manekinom zajrzymy do środka naszych organizmów, poznając zachodzące w nich procesy.

Kępa Redłowska


to jeden z najbardziej wartościowych przyrodniczo terenów w Gdyni. Uchwalony w 2009 roku plan ochrony zajmującego niemal 122 ha rezerwatu przyrody jest restrykcyjny. Nie dopuszcza budowy domów czy choćby poprowadzenia ścieżki rowerowej. Ochroną objęte zostały także wody przybrzeżne. Motorówki i inne jednostki spalinowe nie mogą podpływać do brzegu na bliżej niż 500 m.

Stanowiska artyleryjskie znajdują się na terenie Rezerwatu Przyrody Kępy Redłowskiej. Najłatwiej dojść do nich z Polanki Redłowskiej, gdzie postawiona jest tablica informacyjna. Obecnie większość obiektów 11 baterii znajduje się nadal na zamkniętym terenie wojskowym. Dostępne do zwiedzania są tylko stanowiska ogniowe z zachowanymi działami morskimi typu B-13, kalibru 130 mm oraz elementami wyposażenia stanowisk. Bateria artyleryjska w Redłowie została zbudowana w latach 1947-1948 jako jeden z punktów obrony wybrzeża morskiego przed atakiem od strony morza. Organizatorem i dowódcą baterii w jej początkach był kmdr Zbigniew Przybyszewski, bohater kampanii wrześniowej, później ofiara represji stalinowskich. Jest to nie lada atrakcja, zwłaszcza dla miłośników historii i fortyfikacji. Obecnie jest to najlepiej zachowana w Polsce bateria nadbrzeżna i najciekawszy zabytek militarny Gdyni. Na razie nikt nie pobiera opłat za zwiedzanie.

Molo w Gdyni Orłowie

ma około 180 m długości i obecnie ma charakter mola spacerowego. Pierwsze molo powstało tu w 1924 roku i miało 115 m. Pięć lat później przebudowano je i wydłużono do 430 m tak, by mogło służyć również jako przystań dla statków żeglugi przybrzeżnej. Do budowy wykorzystano wówczas materiały z rozebranego w tym czasie mola drewnianego w Gdyni. Po II wojnie molo uległo zniszczeniu podczas sztormu i skrócono je do obecnej długości tj. 180 m. Z molo po prawej stronie zobaczymy najbardziej wysunięty fragment Kępy Redłowskiej czyli Cypel Redłowski. U jego podnóża dawny Dom zdrojowy z początku XX w., replikę figury Chrystusa "Błogosławieństwo Morza", kawiarnię muzealną tzw. "Domek Żeromskiego," Mini Skansen Rybołówstwa Morskiego. Po lewej zaś stronie, na plaży ujrzymy pozostałości po dawnych łazienkach kąpielowych. W kierunku Kolibek, przy wejściu na plażę nr 17 od połowy czerwca przez dwa miesiące ustawiona jest Scena Letnia Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza. Przed samym molem na jednej z ławek spotkamy Antoniego Suchanka - marynistę i malarza, który po wojnie osiadł w Gdyni Orłowie i który od 2009 posiada swoją rzeźbę - ławeczkę wykonaną z brązu.

Kolibki Adventure Park

W Kolibkach(na terenach dawnego motocrossu) działa największy park przygody w Polsce. Na powierzchni 11 hektarów przygotowano tory dla quadów, samochodów terenowych, pole do paintballa, ścianki wspinaczkowe, park linowy, strzelnice oraz mini - park dla najmłodszych. To oferta dla całych rodzin, dzieci i młodzieży szkolnej, firm, a także dla osób indywidualnych. Wszystko pod okiem doświadczonych instruktorów, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Adventure Park znajduje się w pobliżu przystanku SKM Gdynia Orłowo.

Niedaleko

Centrum Riviera jest największą galerią handlową w Trójmieście i jedną z największych w Polsce. Powierzchnia wynajmowana centrum 70 000 m² GLA. Znajduje się tu 250 sklepów.
Największe centrum handlowo -rozrywkowym trzeciej generacji na Pomorzu i w północnej Polsce - Centrum Riviera..Znajduje się tu 250 sklepów oraz wspaniałe Kino HELIOS, które posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, a także ekrany perełkowe Harkness. Oprócz ciekawych premier kinowych w kinie organizowane są imprezy, takie jak: Walentynki, Ferie, Dzień Dziecka i inne spotkania okolicznościowe.
Przed wejściami do sal kinowych znajdują się: nowoczesny Helios Bar z popcornem, napojami, a także Helios Café, w której można napić się aromatycznej kawy w wielu smakach. 

Do dyspozycji zmotoryzowanych widzów kina jest bezpłatny parking Centrum Riviera.

Warto zwiedzić

Akwarium Gdyńskie
Akwarium Gdyńskie jest placówką naukowo-rozwojową o statucie ogrodu zoologicznego. Głównym celem AG jest popularyzacja nauki o morzu poprzez działalność ekspozycyjną i edukacyjną. Prezentowana jest tu największa w Polsce kolekcja zwierząt wodnych (ponad 1500 zwierząt z ok. 180 gatunków z różnych rejonów świata). Miłośnicy tych zwierząt mają okazję zetknąć się tu zarówno z groźnymi drapieżnikami: rekiny żarłacze czarnopłetwe, agresywne arowany z Ameryki Północnej, tropikalne skrzydlice, piranie czerwone jak również z rybami o łagodnym usposobieniu takimi jak koniki morskie czy czworooki.
W Akwarium znajdują się również zwierzęta żyjące na pograniczu dwóch środowisk: wodnego i lądowego. Okazy te obejrzeć można w najnowszej, ekspozycyjnej części budynku, gdzie największe zainteresowanie zwiedzających wzbudzają m.in. najcięższe węże świata- anakondy zielone, jaszczurki, agamy, żółwiak chiński czy podskoczki mułowe. Nowymi mieszkańcami Akwarium Gdyńskiego są też ogromne kraby kamczackie, które mogą dorastać nawet do dwóch metrów.

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

to efekt wieloletniej pracy pasjonata, który każdą wolną chwilę poświęcał przez dziesięciolecia starym samochodom i motocyklom. Dziś pokazuje je z dumą i słusznie bo jest co pokazywać. Kolekcja Witolda Ciążkowskiego jest ogromna, 30 samochodów i 150 motocykli. W Muzeum Motoryzacji można oglądać te eksponaty, które przywrócone są do pełnej sprawności i oryginalnego blasku. Piękne wzornictwo, jakość wykonania i wspaniały stan techniczny zachwycą nie tylko zdeklarowanych miłośników motoryzacji, ale po prostu każdego.

Kamienna Góra w Gdyni

Jedna z najciekawszych pod względem architektonicznym i krajobrazowym części miasta w całości objęta ochroną konserwatorską. Teren Kamiennej Góry należał do wsi Gdynia i razem z nią był przypisany do klasztoru w Kartuzach. W czasie zaboru pruskiego oddany został w dzierżawę osadnikom niemieckim i na początku XIX wieku zyskał nazwę Steinberg. W 1920r. z inicjatywy Ryszarda Gałczyńskiego zakupiono teren Steinberg i przeznaczono go spółce Pierwszego Polskiego Towarzystwa Kąpieli Morskich aby zbudowano na jego terenie lotnisko.
Wraz z rozwojem Gdyni na Kamiennej Górze zaczęły pojawiać się wille nawiązujące do polskich dworków w stylach neorenesansowym i neobarokowym. Lata 30-te przyniosły modernizm. Domy te zostały odrestaurowane i można je oglądać spacerując po Kamiennej Górze.

Skwer Kościuszki i Molo Południowe

to wizytówka Gdyni. Przez cały rok jest tu mnóstwo spacerowiczów, w sezonie letnim jest tu prawdziwe oblężenie. Morki charakter jest tu obecny na każdym kroku.

Marina Gdynia

to największa i najnowocześniejsza przystań jachtowa w Polsce, położona w samym centrum miasta. Stanowi doskonałą bazę dla wszelkich imprez żeglarskich. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni w przystani jachtowej panuje ruch. Stoją tutaj zarówno wspaniałe luksusowe jachty jak i całkiem małe i skromne łódki. Wokół Mariny siedzibę mają kluby żeglarskie. Gdyńska Marina spełnia wszystkie standardy ekologiczne, można tu korzystać z odbioru ścieków sanitarnych, toalet chemicznych, punktu segregacji śmieci, slipów i żurawia stacjonarnego. Zlokalizowano na nabrzeżu stację paliw do bezpiecznego i ekologicznego tankowania. Basen żeglarski jest monitorowany. Obiekt cieszy się dużą popularnością wśród żeglarzy. Jest zapleczem do imprez żeglarskich i nurkowych na poziomie europejskim i światowym.
Dar Pomorza

Biała Fregata

 legenda polskiego żeglarstwa i ucieleśnienie marzeń Polaków o morskiej przygodzie – stoi przy kei w Gdyni jako statek-muzeum. Chociaż od dawna nie pływa wypełniony jest atmosferą morskiego życia i historią o pierwszych morskich doświadczeniach tysięcy adeptów morskiego rzemiosła.

 

Szlak Kulinarny Centrum Gdyni 


to pomysł promujący zwiedzanie miasta w bliskiej relacji z dobrą kuchnią. Gdynia od momentu powstania jest miastem nowoczesnym i otwartym na trendy i style. Gdynia to polskie Cannes i Roskilde w jednym. Najważniejsze w Polsce imprezy filmowe i muzyczne/ Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Open'er Festival / oraz wydarzenia zaliczane do najciekawszych w obszarze jazzu i teatru tworzą kulturalną markę miasta w którą chętnie włączają się lokale ze szlaku kulinarnego.